poniedziałek, 26 października 2015

Prolog

Ludzie myślą, że miłość jest prosta i łatwa. Nawet nie wiedzą jak się mylą. Miłość ma różne odcienie, twarze i pojawia się w mało oczekiwanych momentach. Czasem trudno się tego spodziewać... 
Christophe...
Tak, księżniczko?
Christophe, bracie...
Przestań!
Więc... więc kto jest kierowcą Spectre?
Spectre pojawia się znikąd. Kierowca jest nicością w tym świecie. Rozpływa się w mroku, nim zdążysz go uchwycić. Mrugasz, a potem go nie ma. Dlaczego? Sam nie wiem... Domyślasz się?
Może nie ma swojego miejsca...
Myślę, że mam już dosyć, mogłam się trochę upić
Mówię to co myślę, mogłam to robić częściej
Ponieważ cała moja życzliwość jest brana za słabość - powiedziałam mu kiedyś, by zniknął, tak jak zawsze. Wiesz, że posłuchał?
Christophe...
Kocham cię, Holly.

Dear Holly,
Jeśli zaryzykuję wszystko
Czy spróbujesz przerwać mój upadek?
Jak właściwie żyję? Jak oddycham?
Kiedy cię tu nie ma zaczynam się dusić
Chcę czuć miłość płynącą w moich żyłach
Powiedz mi, czy to ten moment, gdzie porzucam wszystko?
Dla ciebie muszę zaryzykować
Bo czuję, że zbliża się coś złego
Your Spectre's driver

9 komentarzy:

 1. Oh, jaki cudowny prolog!
  Taki.. tajemniczy, bardzo ciekawy :)
  Jestem bardzo ciekawa tego opowiadania :)
  /@zosia_official

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne ❤❤❤
  Czekam na 1 rozdzial tego opowiadania
  ❤❤❤❤

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudne ❤❤❤
  Czekam na 1 rozdzial tego opowiadania
  ❤❤❤❤

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się super 😀 juz się nie mogę doczekać 1 rozdziału ❤❤❤❤😙

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się bardzo dobrze ❤ Jestem ciekawa co będzie dalej.
  Czekam na pierwszy rozdział ❤

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak jak obiecałam, jestem. Dziękuję za zaproszenie. Przyznam ci się, że miałam wielką nadzieję, że będzie tu coś więcej niż tylko prolog... Odkąd czytam blogi mam taką zasadę, że nie komentuję żadnego, dopóki nie ma on co najmniej pięciu rozdziałów. Czasami po prostu nie da się nic ciekawego powiedzieć po samym prologu.
  Mam nadzieję, że cię nie urażę, ale właśnie tak czuję w tym przypadku. Krótki prolog, to o wiele za mało, bym mogła zostawić tu jakiś konkretny komentarz. Może tylko odnieść się do tego, co czułam po jego przeczytaniu. Niestety dla mnie, w odróżnieniu od dziewczyn powyżej, nie był on tajemniczy. Gdybym tylko po jego lekturze miała zdecydować, czy czytać dalej, nie zdecydowałabym się. Dla mnie był niezrozumiały. Dopiero obejrzenie 'traileru' trochę rozjaśniło mi fabułę.
  Co do samego prologu, to zastanawiam się, czy właśnie taki efekt chciałaś osiągnąć. Nie ma akapitów. Nie wiem, czy tam powinien być dialog, czy może coś innego... Zdanie pod zdaniem i w efekcie naprawdę nie wiem, o co chodzi w tym prologu. Rozumiem pojedyncze zdania (trochę lepiej po filmiku), ale całość nie ma dla mnie sensu.
  Niektóre zdania są pogrubione, inne kursywą i zastanawiam się, czy to są czyjeś myśli, czy może ta część początkowa to narrator. Przykro mi, ale kompletnie nie wiem, jak powinnam odebrać ten prolog.
  Po obejrzeniu 'trailera' myślę, że to może być naprawdę wciągająca historia. Ciekawi mnie to, jak wykreujesz bohaterów. A że jestem wielką fanką szybkich samochodów, to może być tylko lepiej.
  Życzę ci powodzenia w pisaniu i nieskończonych pomysłów oraz żebyś nie brała za bardzo do serca krytyki. Jeżeli kochasz pisać, to pisz i nikomu nic do tego. Nie zniechęcaj się też małą ilością komentarzy na początku. Czasami lepiej jest dostać jeden, a porządny, niż sto napisanych 'od szablonu'.
  Mam nadzieję, że nie obrażę cię moim pokrętnym komentarzem. Napisałam go, byś wiedziała, że nie zignorowałam zaproszenia, ale tak jak wspomniałam na początku, czasami bardzo ciężko jest uczciwie wszystko ocenić, gdy historia jest za krótka. Jeśli nie będziesz miała mnie jeszcze dość, to daj znać z chwilą dodania piątego rozdziału, a ja na pewno zajrzę i znów się "powymądrzam" ;) Wtedy na pewno będę miała więcej do powiedzenia.
  Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam :)

  @KateStylees

  OdpowiedzUsuń
 7. Genialny rozdział, a o prologu to już nie wspomnę. Czekam na kolejny rozdział i możesz być pewna, że będę Twoim wiernym czytelnikiem x
  Ps. Komentuję tutaj, bo nie wiem dlaczego pod rozdziałem nie umiałam

  OdpowiedzUsuń
 8. Prolog jest cudowny, więc rozdział też na pewno będzie ❤❤❤

  OdpowiedzUsuń
 9. Idę czytać dalej i zostaje tu na dluzej ❤

  OdpowiedzUsuń